Fígle na uskladnění a zpracování česneku.....

Uskladnění česneku

Lenka Blablová 30.12.2020
Jsem z Valašska z oblasti zabíjaček,které jako jedni z posledních spolu s pár domorodci děláme.Nejvíc se nám osvědčilo uskladnění v důsledku zbytků právě ze zabíjačky.To znamená,že namletý česnek se solí,který po napajcování masa a špeku na uzení zbude,se dá do sklenice s víčkem do lednice a bere se do jídla,dokud je (maso na dušení,pečení,polévky,brambory-zemáky).Sice trochu zhnědne,ale jinak je kvalita naprosto stejná,jen je nevýhoda,že se s tím musíte naučit vařit....tedy nesolit jídlo,do kterého tento česnek dáváte.A ještě máti švagra pomletý česnek krátce spařila ve ztuženém tuku a ztuhlý pak uložila v lednici a používala do vaření.Jen nevím,jestli ho solila nebo ne...to už neděláme.Kdo to zkusí....dobrou chuť.
Jo a ještě jedna rada...stejně se dá použít i vylámaný květ.Teda ne samotný květ,ten vyhazuju,protože mi dělá nedobrotu v robotu :-),jen ty vylámané stvoly.Zakrátím je,"narvu" do do robotu s nožem a rozbiju jak se zadaří,prosolím (odhadem,ale co nejmíň) a dám do lednice.Použití je stejné jako u stroužkového.

nakládání a uskladnění Bjetinu

Petr Holub 31.10.2020
Již několik let jej nakládám do MEDU a vždy bez problémů,vydrží až do další sklizně. Med neplesniví !!!

Uskladnění česneku

Josef Jan 26.07.2019
Mě se osvědčilo česnek oloupat a zmrazit. Česnek po rozmrazení má sklovitou barvu, ale chuťově je stejný jako čerstvý.

Re: Uskladnění česneku

Zdeněk Vanduch 21.12.2019
Dobrý den.
Když jsem před lety s česnekem začínal,to byl porod. První rok vypěstovaný česnek vydržel do listopadu. To jsem ale nevěděl,že nějaká sadba existuje. Byl to česnek,koupený na trhu a tu jsem sadil. Hrůza s česnekem jsem koupil i všechny neduhy,které existují. Nakonec s pomocí ing.pana Kozáka,jsem se dostal po letech učení do stavu,kdy mně česnek vydrží až do nového. Ale k věci:
Podle mně je opravdu nutné měnit pozemky pro česnek tak,aby se česnek dostal na stejné místo až za 5-7 let,což je problém. Sadím cca 300 stroužků pro svoji potřebu a na to potřebuju cca 7m2. Kdo má velkou zahradu,má po starostech. Leta jezdím kolem chaloupky,kde pán pěstuje česnek(vypadá to na ruský).Dává jej ob rok na stejné místo a vždycky jej sklízí (4-5 dužnatý list)v plné kvalitě .
A co se týká uskladnění,já bych řekl,že nejlepší je stodola. Je v ní průvan,sucho a v zimě mráz. Jenže ne každý tuto možnost má. Toš tak,asi. Zdeněk z Valašska.

Re: Re: Uskladnění česneku

Zdeněk Vanduch 21.12.2019
Ještě jsem zapoměl. Taky jsem ze začátku mrazil. Udělal jsem na paštikovém mlýnku(,,šajbě pr. 3 mm,,) kaši,tu jsem naskládal do temomisek. Druhý den to už bylo zmrzlé,tak jsem to vyloupl a vložil do sáčků na uskladnění potravin a dal zpět do mrazáku. Výhodou pak bylo,že jsem pouze odkrajoval,kolik jsem potřeboval.Mrazil jsem pouze silné odrůdy(dukát,rusák, jovan,havran,karel IV, etc). Takový vekan jsem už v papuli skoro necítil. Ale i tak v květnu byla síla česneku asi třetinová.
Ale záchrana to byla.
Vždycky jsem se těšil na nový česnek a miloval jsem čerstvý chleba s domácím sádlem a vrstvou česneku, Na to byl nejlepší vekan,protože nebyl tak silný. Jednou jsem ale vekana nesadil,měl jsem jenom ty silné česneky. A tak jsem si namazal chleba s myslím,že to byl havran - ty dva krajíce jsem jedl celý den,hubou mi to kroutilo,ale zvítězil jsem. A to podotýkám, čili papričky louskám jako maliny(třeba ve vaječině) Z.V.

Rady jak uskladnit, zpracovat či recepty z česneku......

Vaše česnekřka z Podkrkonoší 20.06.2017
Napište nám své vyzkoušené rady na uskladnění, zpracování či recepty s česnekem. Podělte se o ně s ostatními v této diskusi. Moc vám za to děkujeme.

Přidat nový příspěvek

Získali jsme ocenění

  

 

SADBOVÝ ČESNEK NEPRODÁVÁME!!!!!!!

Certifikovaný sadbový český česnek se zárukou seženete přímo u šlechtitele, kde také nakupujeme.

Ing.Jan Kozák - Poběžovice

www.k-cesnek.cz

Nové posily sazeč, sklízeč a ořezávač česneku značky ERME nám zajistila firma

FOMEX Team spol.s.r.o. Sojovice

www.fomex-cz.cz

Pro lidi s citlivým žlučníkem je vysazena speciální odrůda BJETIN.

07.01.2011 22:07
Český česnek má pětkrát větší účinnost, takže i když je dražší, spotřebujete ho míň k docílení té správné chuti.
07.01.2011 22:14
  Uzdravující síla česneku Pokud se projeví první příznaky nejrůznějších zdravotních neduh, mnoha z nás ihned zavítá do lékárny a snaží se najít ten nejvhodnější přípravek na daný problém. Aniž si to možná uvědomujeme je kolem nás mnohem dalších možností, jak tělu pomoci.   Ne...

Kontakt

HRADECKÝ - MIHULKOVÁ - Český česnek z Podkrkonoší Libštát 19, Libštát 512 03 www.ceskydomacicesnek.cz

Facebook: Český česnek z Podkrkonoší

Prodej ze dvora je v hospodářství Bělá 105.
tel.do hospodářství: 774577619

Objednávky: 775 933 557
mob.:775203677 mob.:774879774 mihulkova.hradecky@seznam.cz
www.ceskydomacicesnek.cz