pěstováním česneku se zabývají jen nadšenci, lépe řečeno ekonomičtí sebevrazi

11.01.2011 22:50

admin AK, 27. březen 2010
Česnek a vepřové

 

Tato dvě slova mohou asociovat mnoho myšlenek. Tak třeba u mne je to vzpomínka na dětství, kdy jsme se pravidelně každoročně těšili na domácí zabijačku u našich babiček. A k domácí zabíjačce česnek nesporně patří. Celý domek byl vždy provoněn majoránkou, pepřem, vařeným masem a samozřejmě česnekem. Dětství je dávno pryč, příjemné vzpomínky však zůstávají.

A proč jsem si vzpomněl v tuto dobu právě na česnek a vepřové? Pokusím se to vysvětlit.

Zemědělci v České republice česnek vždy pěstovali. A pěstovali jej dobře. Česnek měl vynikající kvalitu. Na trhu ho bylo dostatečné množství a i cena byla z pohledu zákazníka přijatelná. Tato idyla, jako vždy, netrvala dlouho. Podnikaví obchodníci našli levnou náhražku z dovozu. Co na tom, že dovozový česnek je výrazně horší kvality, že ho musí hospodyně spotřebovávat daleko více. Cena je zajímavá, a to rozhoduje. Najednou o český česnek není zájem, výměra neustále klesá a pěstováním česneku se zabývají jen nadšenci, lépe řečeno ekonomičtí sebevrazi. A protože sebevrahů neustále ubývá, mizí z pultů našich obchodů i český česnek.


Dovozy bez problému zásobují náš maloobchodní trh česnekem. Nic však netrvá věčně. Když importéři zjistili, že svými dumpingovými dovozy českou konkurenci dostatečně zdecimovali, bez zbytečných odkladů začínají zvedat cenu. Přece ztráty je třeba něčím nahradit. A protože česká konkurence chybí, jde to dobře. To je ta neviditelná ruka trhu. Ale co s tím má společného vepřové maso? Úplně všechno, scénář je identický, jen ty ztráty budou výrazně větší.


Výroba vepřového masa u nás neustále klesá. V letošním roce budeme muset dovézt více než padesát procent naší spotřeby. Ani ti nejlepší chovatelé totiž neumí vyrobit vepřové za 25 Kč. Jak je ale možné, že nejsme schopni konkurovat chovatelům ze staré patnáctky. Těch důvodů je řada, některé jsou objektivní, jiné subjektivní. Určitě máme rezervy v naturálních ukazatelích, natalita, přírůstky, konverze, úhyny a podobně mnohdy nejsou ani průměrné. To se však dá zlepšit a určitě se zlepší. Co náš chovatel není schopen ovlivnit, to je výše všech dotací na hektar obhospodařované půdy. Jestliže naše západní konkurence dostává jednou tolik, s tím se nedá bojovat.


Proč vůbec píši tyto řádky? Měla by to být informace zejména pro nezemědělskou veřejnost, českého spotřebitele. Cena vepřového masa na pultech půjde nahoru. Kdy to bude a o kolik to bude, nedokážu říci. Vím jen, že to určitě bude, podobně jako u česneku. Rozdíl tu však přece jen bude, a to zásadní. Česnek je zelenina a člověk ho spotřebovává relativně málo. Vepřové je maso, to je jiná dimenze.


Jindřich Šnejdrla
viceprezident AK ČR


 

TOPlist

Získali jsme ocenění

  

 

SADBOVÝ ČESNEK NEPRODÁVÁME!!!!!!!

Certifikovaný sadbový český česnek se zárukou seženete přímo u šlechtitele, kde také nakupujeme.

Ing.Jan Kozák - Poběžovice

www.k-cesnek.cz

Nové posily sazeč, sklízeč a ořezávač česneku značky ERME nám zajistila firma

FOMEX Team spol.s.r.o. Sojovice

www.fomex-cz.cz

Pro lidi s citlivým žlučníkem je vysazena speciální odrůda BJETIN.

07.01.2011 22:07
Český česnek má pětkrát větší účinnost, takže i když je dražší, spotřebujete ho míň k docílení té správné chuti.
07.01.2011 22:14
  Uzdravující síla česneku Pokud se projeví první příznaky nejrůznějších zdravotních neduh, mnoha z nás ihned zavítá do lékárny a snaží se najít ten nejvhodnější přípravek na daný problém. Aniž si to možná uvědomujeme je kolem nás mnohem dalších možností, jak tělu pomoci.   Ne...

Kontakt

HRADECKÝ - MIHULKOVÁ - Český česnek z Podkrkonoší Libštát 19, Libštát 512 03 www.ceskydomacicesnek.cz

Facebook: Český česnek z Podkrkonoší

Prodej ze dvora je v hospodářství Bělá 105.
tel.do hospodářství: 774577619

Objednávky: 775 933 557
mob.:775203677 mob.:774879774 mihulkova.hradecky@seznam.cz
www.ceskydomacicesnek.cz