Čínský česnek?

05.01.2011 10:22

 

Čínský česnek . Česnek původně pochází z Číny, ze které se rozšířil i do dalších částí světa. I do Česka, kde pěstitelé pěstovali jeden z nejlepších česneku na světě... Ale teď je situace jiná. Čína je největší světový producent česneku, celé 3/4 vypěstovaného česneku pochází z Číny, z provincie Jün-nan. V každém českém hypermarketu najdete česnek právě z Číny, protože je levný. Druhá věc je ta, že tato náhražka je bez chuti a lidé se začínají více poohlížet po českém česneku.

 

Čínský česnek je ovšem mnohokrát horší než český česnek. Mnoho lidí si ani už nepamatuje nebo ani neví, jak má chutnat česnek. Znají jen tu náhražku česneku. Čínský česnek, který se dováží přes půl zeměkoule, je v okamžiku dovozu až rok starý. Proto dříve plesniví, smrdí a často jej můžete tak akorát vyhodit. Čínský česnek je bělený chlorem, odčervován metylbromidem a hnojen lidskými výkaly. Dále je hnojen  nepovolenými hnojivy, protože v Číně mají jiné standardy, které nejsou tak přísné.

Chuť čínského česneku je mdlá, není aromatický a má malé stroužky. Pokud chcete mít v pokrmu charakteristickou česnekovou chuť, musíte použít více čínského česneku, abyste jí alespoň částečně dosáhli. Čínský česnek má také menší obsah vitamínů, léčivých látek a jeho celková účinnost je daleko nižší.

Bohužel hypermarkety nabízejí jen ten levný česnek z Číny, protože lidé chtějí jen to nejlevnější, aniž by věnovali pozornost kvalitě. Tak to také začalo, když kolem roku 1994 se do Česka začal dovážet česnek za 25 Kč, a pak se i s marží velice levně prodávat. Teď se prodává za cca 80 Kč/kg, pořád je ale mnohem levnější než český česnek, který je velice obtížné koupit.

Článek převzat z webu iČesnek.cz.

 

TOPlist

Získali jsme ocenění

  

 

SADBOVÝ ČESNEK NEPRODÁVÁME!!!!!!!

Certifikovaný sadbový český česnek se zárukou seženete přímo u šlechtitele, kde také nakupujeme.

Ing.Jan Kozák - Poběžovice

www.k-cesnek.cz

Nové posily sazeč, sklízeč a ořezávač česneku značky ERME nám zajistila firma

FOMEX Team spol.s.r.o. Sojovice

www.fomex-cz.cz

Pro lidi s citlivým žlučníkem je vysazena speciální odrůda BJETIN.

07.01.2011 22:07
Český česnek má pětkrát větší účinnost, takže i když je dražší, spotřebujete ho míň k docílení té správné chuti.
07.01.2011 22:14
  Uzdravující síla česneku Pokud se projeví první příznaky nejrůznějších zdravotních neduh, mnoha z nás ihned zavítá do lékárny a snaží se najít ten nejvhodnější přípravek na daný problém. Aniž si to možná uvědomujeme je kolem nás mnohem dalších možností, jak tělu pomoci.   Ne...

Kontakt

HRADECKÝ - MIHULKOVÁ - Český česnek z Podkrkonoší Libštát 19, Libštát 512 03 www.ceskydomacicesnek.cz

Facebook: Český česnek z Podkrkonoší

Prodej ze dvora je v hospodářství Bělá 105.
tel.do hospodářství: 774577619

Objednávky: 775 933 557
mob.:775203677 mob.:774879774 mihulkova.hradecky@seznam.cz
www.ceskydomacicesnek.cz